نازو ( NAZO ) برند و نامی متفاوت در تولید ابزارآلات و تجهیزات صنعتی

فیوز دو شاخ

فیوز دو شاخ | دوشاخ 100 عددی آبی

کد محصول : فیوز دوشاخ 100 عددی آبی
برند : NAZO
تـــماس بگیرید

فیوز دو شاخ چیست؟

فیوزها از جمله اجزای بسیار مهم و حیاتی در سیستم‌های الکتریکی هستند. آن‌ها وظیفه محافظت از اتصالات الکتریکی و دستگاه‌های الکتریکی را بر عهده دارند. یکی از انواع فیوزها، فیوز دوشاخ است که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

فیوز دوشاخ چیست؟
فیوز دوشاخ یک نوع فیوز الکتریکی است که دارای دو سر شاخه‌ای است. این نوع فیوز به منظور استفاده در سیستم‌های الکتریکی خانگی و تجاری طراحی شده است. فیوز دوشاخ به عنوان یک وسیله‌ی محافظتی عمل می‌کند و در صورت بروز اتصال کوتاه یا جریان بیش از حد، باعث قطع جریان الکتریکی می‌شود تا از خطرات احتمالی ناشی از این حوادث جلوگیری کند.

 

ساختار فیوز دوشاخ

فیوز دوشاخ از دو قطعه فلزی تشکیل شده است که به صورت متقابل در یک پایه قرار گرفته‌اند. این دو قطعه فلزی به نام‌های "سنگ فولاد" و "سنگ آلومینیوم" شناخته می‌شوند. هنگامی که جریان الکتریکی از فیوز عبور می‌کند، اگر جریان بیش از حد و مجاز رخ دهد، سنگ آلومینیوم به علت گرمای تولید شده از جریان بالا، ذوب می‌شود و اتصال الکتریکی قطع می‌شود. این عمل باعث جلوگیری از وقوع حادثه‌ای خطرناک مانند آتش سوزی یا خراب شدن دستگاه‌های الکتریکی متصل به خط مورد نظر می‌شود.

 

کاربردهای فیوز دوشاخ

فیوز دوشاخ به عنوان یک وسیله محافظتی در سیستم‌های الکتریکی خانگی و تجاری استفاده می‌شود. این نوع فیوز در مدارهای برق کوچک و متوسط ​​بسیار کاربرد دارد و به عنوان یک وسیله پایان‌دادن به جرقه‌های الکتریکی ناشی از جریان بالا و همچنین جلوگیری از خطرات آتش سوزی و خسارت به دستگاه‌های الکتریکی عمل می‌کند.

خلاصه اینکه فیوز دوشاخ یک وسیله محافظت الکتریکی بسیار مهم است که در سیستم‌های الکتریکی خانگی و تجاری استفاده می‌شود. با عبور جریان الکتریکی از فیوز، در صورت بروز جرقه یا جرقه‌ای بالاتر از حد مجاز، فیوز با عمل ذوب شدن سنگ آلومینیوم، خطرات بالقوه ناشی از این حادثه را کاهش می‌دهد. به عبارت دقیق‌تر، فیوز دوشاخ با قطع جرقه الکتریکی از حوادث خطرناک جلوگیری میکند.

 

فیوز دوشاخ 100 عددی آبی

این محصول با بهترین مواد جهت مقاومت در برابر جریان و حرارت و ذوب تولید شده و دارای کیفیت بالا می باشند.

این محصول دارای سایزهای متفاوت ( از 5 تا 30 آمپر ) می باشد.

این فیوزها صرفا در شرایط غیر مجاز آمپر میسوزند و هیچ عامل خارجی باعث سوختن آن نمی شود، فیوز تقلبی یا بی کیفیت به خودی خود قطع یا ذوب و یا میترکد.علت این موضوع این است که فیوز همواره در مدار مصرف قرار دارد و عبور جریان از فیوز مداوم است که فیوزهای بی کیفیت تحمل این شرایط را ندارند.دیدگاه (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و دیدگاه خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع دیدگاه یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
امتیاز به این پست | مطلب :
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید

به مجموعه ی صنعت ابزار انصاری ( نازو تک ) خوش آمدید !
به دلیل حجم زیاد پیامها امکان دارد پاسخگویی ما به شما کمی طول بکشد، در هر صورت در اسرع وقت پاسخ پیام شما را خواهیم داد.

 
Close and go back to page